Ponky do MŠ

Hledáme sponzory na poslední 4 ponky další vlny projektu, aby mohly být předány jako vánoční nadílka – 9990 Kč ponk + box s nářadím + dárek pro děti – volejte 720 033 015, vše zařídíme.

Okresní hospodářská komora Opava se aktivně angažuje v projektu Ponky do mateřských škol. Psali o nás již i v Deníku  a mluvili o nás v televizi, aktuálně k 47. ponku, který završil další vlnu projektu.

Jedná se o projekt, jehož cílem je podpora zručnosti a představivosti dětí v mateřských školách, přiblížení polytechnického vzdělávání dětem, které jsou ve věku, kdy se se zájmem seznamují se vším, co jim okolní svět nabízí.

3.2.2021 byly předány poslední 2 ponky 3. etapy projektu, díky němž se celkem děti těší ze 48 sad ponků a nářadí, včetně jednoho speciálně upraveného ponku pro handicapované děti, kde lze výšku stolu díky firmě HON nastavit jednoduše do potřebné výšky. Alba z předání v Malých Hošticích a na MŠ Dostojevského zde.
Obdobný projekt již úspěšně běží několik let v Kuřimi, kde se nechala inspirovat MAS Opavsko a Vítkovsko a převedla koncept do našeho regionu. O úspěšnosti projektu nejlépe vypovídají prezentace, videa, pořad České televize a fotografie dětí a jejich výrobků, které si můžete prohlédnout na http://technicke-skolky.cz.

OHK Opava tento projekt přivítala a zajistila výrobu bytelných ponků na Středním odborném učilišti stavebním a podpořila tím také učňovské školství v Opavě.

Svou ročníkovou prací byla do projektu zapojena studentka Střední školy průmyslové a umělecké, Valérie Schenková, která vytvořila metodické listy k výrobě modelu města, použila nářadí a materiály vhodné pro děti z MŠ (foto zde)

V rámci projektu byly v první fázi r. 2018 ponky dodány díky firmám ALDA, Grigar, Hagemann, HON, Slezské stavby Opava, Benkoklima, Model Obaly, Femont a DK1 do 12 školek, v druhé fázi r. 2019 jsme pro ponky sehnali tyto sponzory: ADIV, Elok, Elektro-Pavelek, Fros, Unicont, BCC, Conmetall, Prima Lingua, Linaset, Insportline, DEK, Winro, Gikostart, Velvet Floor, Unicont, Rebyd a La Gabriella. Všem moc děkujeme za všechny školky, kde se s ponky a s nadšením pracuje. Ponky jsou vybaveny opravdovým nářadím, aby děti reálně viděly a vyzkoušely, co práce např. se dřevem a jeho opracováním obnáší. V r. 2020 sponzorovaly ponky tyto firmy: Grigar, Trend Nova, KSR Industrials, AkzoNobel, Model Obaly, Kovoblesk, Armatury Klad, SIAS, Vamak a místopředseda představenstva OHK, Dr. Walo Hinterberger.

O ponky má nyní zájem řada MŠ na Opavsku, Vítkovsku a Hlučínsku. Ozval se dokonce i zájemce z Valašských Klobúk. Paní učitelky z mateřských škol byly díky MAS Opavsko a Vítkovsko a MAS Hlučínsko k práci na poncích proškoleny a bude jim také vytvořena metodika sloužící jako návod k výrobě několika výrobků.

Předávání ponku Model Obaly na MŠ Jateční
Dobrý den, paní ředitelko,
moc děkujeme za dnešní den. Jsem velmi rádi, že jste nám pomohli zrealizovat náš sen. Jsme za to velmi vděční, děti jsou nadšené a už začaly plánovat, co vše vyrobíme.
Udělám z fotek koláž a pošlu Vám odkaz na naše webové stránky, kde bych ráda Vám, kteří jste nám pomohli, poděkovala. 
Ještě jednou moc děkuji a věřím, že budeme spolupracovat i nadále.

Bc. Sylvie Graf
Mateřská škola Opava, Šrámkova, příspěvková organizace, pracoviště Jateční

Předávání ponku Femont v MŠ Vávrovice

Jak hodnotí práci na ponku po roce na MŠ Mnišská

Obracíme se tímto na Vás s žádostí o sponzorství a zakoupení ponku, nářadí a materiálu pro konkrétní mateřskou školu v hodnotě 9.990,- Kč.

Na ponk bude umístěno logo Vaší společnosti.

Máte-li zájem dozvědět se o projektu více,  kontaktujte prosím paní ředitelku Okresní hospodářské komory Opava p. Miluši Psotovou, tel. 720 033 015, reditelka@ohkopava.cz.

Jak pracovat s nářadím –  YouTube kanál, videa k polytechnice:

https://www.youtube.com/watch?v=8UtAPTSD6vM&t=9s

https://www.youtube.com/watch?v=Nzv6vgoTZCY&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=kFU7GQB7JPw

https://www.youtube.com/watch?v=Tq34jeQX4Dg

Polotovary Geodeska, Mgr. Jan Helis     +420 608 404 013 ; http://www.geodeska.cz/

Fotky z předávání ponků od firmy Benkoklima a Slezské stavby Opava, kde byly přítomny členky představenstva OHK Opava, ing. Krejčí a ing. Grygová, aktivně zapojené v pracovní skupině Vzdělávání