O nás

V Česku existuje – pod zastřešením Hospodářské komory České republiky – 14 krajských a 48 okresních hospodářských komor. Jednou z okresních hospodářských komor je Okresní hospodářská komora (OHK) Opava (http://www.komora.cz/hospodarska-komora-ceske-republiky/komory-v-regionech/komory-v-regionech.aspx).

OHK Opava je apolitickým dobrovolným nadodvětvovým sdružením podniků služeb, průmyslu, obchodu a řemesel okresu Opava. Financována je prostřednictvím členských příspěvků a příjmů z poskytování služeb.

OHK Opava propojuje a zastupuje zájmy svých členských podniků, živnostníků a škol a usiluje o optimální podmínky pro podnikání a získávání praxe pro studenty. Svým členům nabízí různé služby, vystavuje certifikáty o původu zboží, organizuje setkání, kurzy dalšího vzdělávání (zejména v rámci dotační výzvy) a poskytuje vznikajícím podnikům a začínajícím podnikatelům poradenství a podporu.

OHK Opava, se sídlem v Městském domě kultury Petra Bezruče, Nádražní okruh 27, Opava, byla založena 22.6. 1993. Je vedená u Krajského soudu v Ostravě pod zn. AXIV 557.

Datová schránka:  k8dacjc

Prezentace OHK Opava – historie – působnost – aktivity a cíle