Do Veletrhu povolání Opava 2019 zbývá 14 dní

Mechanikem, zdravotní sestrou, učitelkou, tiskařem, kuchařem?

Před té otázce stojí každý rok všichni devát´áci a jejich rodiče, stejně jak všichni dnešní dospěláci stali v minulosti. K rozhodování mají čas až do březnu příštího roku, kdy se musí každý žák přihlásit u dvě středních škol.

V 24. a 25. října se ve Víceúčelové hale v Opavě uskuteční první ročník Veletrh polování pořádaný Úřadem práce ČR, Kontaktní pracoviště Opava, ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Opava a statutárním městem Opava s podporou sdružením MAS Opavsko a Moravskoslezského kraje.

Veletrh měl byt první krok pomáhající žákům a jejích rodičům při té zásadní rozhodnutí v životě a při volbě správní střední školy. Na veletrhu se prezentuje víc než 100 povolání, které se budoucí odborníky mohou učit ve středních školách a následující vykonávat u zaměstnavatelů našeho regionu. Na prezentaci se účastní 45 středních škol a víc než 60 zaměstnavatelů.

Veletrh povolání nabídne žákům, jejích rodičům a učitelům jedinečnou příležitost seznámit se na jednom místě s několika profesí, dozvědět se, kde se studují a kde se pro ně v naši regionu najde uplatnění. Cílem je, aby prezentace byla zajímavá, poutavá a inspirativní. Několik vystavovatelů má připravenou interaktivní část, kde si děti mohou vyzkoušet praktické činnosti zaměřené na obory.

Nenechte si ujít tu příležitost! Více na www.veletrhpovolani.cz